Wał ślimakowy musi być kompetentnie serwisowany, by nie dopuścić do kosztownych uszkodzeń. Istotna jest fachowa ocena stopnia zużycia. Za wczesna regeneracja to niepotrzebnie poniesiony koszt. Za późna – to dodatkowy koszt, związany z nadmiernym wyeksploatowaniem systemu przygotowującego paszę. Metodę konserwacji dobiera się w zależności od stopnia eksploatacji. Nasza firma umożliwia zarówno regenerację ślimaków paszowozu, jak i produkcję nowych.
Naprawa ślimaka paszowozu rozpoczyna się od jego wymontowania. Następnie wycina się stare, zużyte pióra ślimakowe i dokładnie szlifuje rdzeń. Dopiero na tak przygotowany rdzeń montuje się nowe pióra.Zajmujemy się także produkcją nowych wałów. W tym przypadku istotne jest ustalenie dokładnych wymiarów rdzenia i rodzaju piór. Warto wiedzieć, że stalowe pióra mogą być produkowane dwoma podstawowymi metodami. Są to: metoda rozciągania i, znacznie lepsza – formowania. Nasze pióra jako nieliczni tworzymy metodą formowania. Może wydawać się, że to tylko szczegół produkcyjny. Jednak powoduje ogromną różnicę w pracy ślimaka paszowozu. Nasi nowi klienci bardzo często są zaskoczeni tą pozytywną zmianą jakościową.
Pionowe ślimaki do paszowozów dają możliwość rozdrabniania zbitych bel (sianokiszonka w balotach). Mają też szeroki zakres pojemności (1-50 m3) oraz niskie zapotrzebowanie mocy. Przy ich użytkowaniu istnieje małe ryzyko nadmiernego rozdrobnienia paszy. Pionowe ustawienie wału ślimaka powoduje, że mają znaczną wysokość, dlatego zwykle stosowane są w gospodarstwach z pomieszczeniami o wysokim stropie.
Wał ślimakowy wozu paszowego zbudowany jest z rdzenia oraz ze spiralnego ślimaka. Ślimak złożony jest z piór, czyli kolejnych zwojów. w niektórych typach ślimaków na piórach montowane są noże tnące. Służą one do dodatkowego rozdrabniania paszy. Do produkcji ślimaka do wozu paszowego wykorzystywane są różne rodzaje stali. W zależności od planowanego przeznaczenia dobiera się stal z określonymi właściwościami. Może to być np. stal konstrukcyjna, trudnościeralna czy kwasoodporna. Ważna jest także odpowiednia grubość użytej stali. W trakcie pracy wozu paszowego to ślimak poddany jest największym siłom. Jest zatem najbardziej podatny na zużycie i uszkodzenia. Odpowiednia trwałość materiału oraz wysoka jakość wykonania gwarantują możliwie długą bezawaryjną eksploatację. Ze względu na ułożenie wału ślimakowego w paszowozie wyróżniamy paszowozy ze ślimakami pionowymi oraz poziomymi. Oba typy mają swoje zalety, jak też ograniczenia.
Szukasz ślimaka do paszowozu lub piór do jego regeneracji? Zależy Ci, na długiej i poprawnej pracy Twojej maszyny? Dobrze trafiłeś! Innowacyjna technologia wytwarzania oraz duże doświadczenie pozwalają nam na wykonanie lub regenerację każdego ślimaka do wozu paszowego. Wykonamy dla Ciebie nowy wał, zregenerujemy stary lub dostarczymy same pióra do samodzielnej regeneracji takie jakich oczekujesz.
Wszystkie rodzaje piór do ślimaków wozów paszowych produkujemy w wersji prawoskrętnej lub lewoskrętnej.
Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych . Więcej informacji w RODO i polityka prywatności.
Oraz ogólne warunki sprzedaży.
© Copyright 2019 Hanesto.pl All Right Reserved.
Adres: ul. Nowa 24a 63-330 Dobrzyca
Paszowozy ze ślimakami poziomymi spotykamy przede wszystkim w większych hodowlach. Rozdrabniają one paszę ze znaczną szybkością. Są też odpowiednie do bardzo dokładnego jej mieszania. Trudniej natomiast jest nimi rozdrabniać zbite bele, zwłaszcza z długimi źdźbłami. Mają także dość duży pobór mocy. Ze względu na poziome ułożenie ślimaka do paszowozu wraz z jego mocowaniem, nadają się do niskich pomieszczeń.
Innowacyjna metoda formowania (nie mylić z metodą rozciągania) piór ślimaka stożkowego paszowozów wdrożona w naszej firmie to wymierne korzyści dla naszych klientów. Poprzez bezodpadowe formowanie uzyskujemy żądaną geometrię pióra bez wycinania naddatków technologicznych. Pozwala to na zmniejszenie kosztów produkcyjnych a co za tym idzie atrakcyjniejszą cenę dla naszych klientów.
Minimalizujemy błędy spasowania poprzez precyzyjne formowanie piór ślimaka. Uzyskujemy pióra o nieporównywalnie większej jakości i powtarzalności produkcji. Ten sposób produkcji zapewnia, co istotne przy ruchu obrotowym, zachowanie poprawnej geometrii spiralnej ślimaka do paszowozu. Tym samym możemy zagwarantować niezawodną pracę wałów ślimakowych naszej konstrukcji i mieć ogromną satysfakcję z zadowolenia naszych klientów.
Przy produkcji zwojów ślimaka ważny jest nie tylko rodzaj stali ale również jej grubość czy metoda formowania. Istotny jest także rodzaj potrzebnych piór. Pióra mogą różnić się skokiem, albo też stroną skrętu (prawo i lewoskrętne). Mogą posiadać nacięcia zewnętrzne lub otwory, jak też dodatkowe noże lub nakładki. Wybór odpowiednich uzależniony jest od oczekiwanego efektu. W tych kwestiach możesz liczyć na nasze fachowe wsparcie.
Jeśli zastanawiasz się nad regeneracją używanego wału ślimakowego lub wymianą na nowy, skontaktuj się z nami. Możemy zregenerować stary lub wyprodukować nowy wał dokładnie według dostarczonej nam dokumentacji. Jeśli nie posiadasz dokumentacji, możemy ją przygotować zgodnie z wymogami Twojego paszowozu i Twoimi oczekiwaniami.
Gdy do nas zadzwonisz, zapytamy o parę spraw dotyczących ślimaka paszowozu. Na podstawie Twoich sugestii przygotujemy projekt, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Nawiązując współpracę z nami, możesz też liczyć na skrócenie czasu oczekiwania na realizację. Nasza produkcja i serwis odbywa się w Polsce. Nie musisz czekać na odległy transport.
Jeśli masz dość usterek ślimaka paszowozu i długich napraw, to dobrze trafiłeś. Potrafimy ocenić, które części trzeba wymienić, a które wystarczy zregenerować. Za darmo doradzimy i wycenimy konieczne prace, a nasz serwis będzie szybki i solidny.
Masz na głowie wiele spraw związanych z hodowlą. Szkoda czasu na problemy z wałem ślimakowym. Już dziś skontaktuj się z nami, by kłopoty z odpowiednią dla Twojej hodowli paszą nie zaprzątały Ci głowy.