OFERTA

OFERTA

OFERTA

Hanesto producent piór i wałów ślimakowych
Wał ślimakowy - kombajn
10 września 2019

Pióra ślimaka - zastosowanie.

W tym artykule chcielibyśmy przybliżyć temat zastosowania piór ślimakowych zwanych również płatami lub zwojami. Ich udział jest bardzo powszechny w otaczającym nas świecie. Oprócz ich znanych funkcji posiadają także takie jak udział w produkcji energii elektrycznej. Cały przekrój zastosowań został przedstawiony w poniższym artykule.

Pióra ślimaka w rolnictwie.

Niewątpliwie największe zastosowanie zwoje ślimakowe znalazły w rolnictwie. Stosowane są przede wszystkim do produkcji przenośników ślimakowych. Poza tym można je spotkać w:

- instalacjach załadowczych i rozładowczych silosów

- systemach rozładowczych przyczep rolniczych

- podajnikach paszy

- paszo wozach

- suszarniach do ziaren

- rozrzutnikach obornika

Jednym z ciekawszych zastosowań jest wał znajdujący się w hedrze kombajnu. Umieszczone na nim płaty  mają po jednej stronie lewy skok a po przeciwnej prawy co umożliwia kierowanie całego urobku do centralnej części maszyny.

Pióra ślimaka.

Pióra ślimaka w branży spożywczej.

Tutaj po raz kolejny przoduje zastosowanie w podajnikach śrubowych. Wykorzystuje się je do transportu materiałów sypkich takich jak cukier, mąka i różnego rodzaju nasiona. Duże zastosowanie piór w tym segmencie można zaobserwować, również w dozownikach ślimakowych. Służą one do dozowania wszelkich składników. Na skalę przemysłową mogą to być między innymi ulepszacze czy sól.

Automatyzacja branży spożywczej w ostatnich latach niemal całkowicie wykluczyła udział człowieka w procesach mieszania różnych składników. Do tego celu używa się teraz głównie mieszarki i mieszadła. Jednym z nich są mieszadła wstęgowe. Do budowy głównego elementu tego urządzenia – wstęgi mieszającej, używa się pióra ślimaka. 

Pióra ślimaka w oczyszczalniach ścieków.

Mało kto wie jak ogromny udział mają zwoje ślimakowe w urządzeniach stosowanych na obiektach oczyszczania ścieków. Pierwszym urządzeniem wykorzystujący pióra są pompy śrubowe. Urządzenie to może tłoczyć ciecze o różnej gęstości. Możliwe jest to poprzez zastosowanie wału ślimakowego o odpowiednio dobranym skoku. Zdarzają się również pompy o charakterystycznym zmiennym skoku.

Kolejne urządzenie to przenośniki do osadów odwodnionych, wapna oraz mieszanki wapna z osadami.

Istotnym urządzeniem wykorzystującym zwoje ślimaka jest mieszarka osadów. Składa się ona z dwóch wałów ślimakowych obracających się przeciwbieżnie.

 Pozostałe zastosowanie w tej branży to:

- płuczki piasku

- sito piaskowniki

- sita spiralne

- sita pionowe

- dozowniki wapna

- Zbiorniki z dnem wybierającym

Przenośnik ślimakowy korytowy. Pióra ślimaka.

Pióra ślimaka w branży budowlanej.

Branża budowlana kojarzy się między innymi z wykopami ziemnymi. Do wykonywania odwiertów pod pale, słupki, stopy fundamentowe o przekroju kołowym używa się wiertnic lub świdrów. Narzędzia te wykorzystują zasadę działania śruby co pozwala na wykonywanie otworów w ziemi i wyprowadzanie z niego urobku na zewnątrz.  Do produkcji tych narzędzi wykorzystuje się oczywiście płaty ślimaka.

Innym ciekawym zastosowaniem jest umieszczony zazwyczaj w łyżce ładowarki wał ślimakowy. Umożliwia on precyzyjny rozładunek materiału w wyznaczonym miejscu. Na przykład podczas zasypywania wąskiego  wykopu.

Pozostałe zastosowanie piór ślimaka.

Jak pisaliśmy na początku tego artykułu zwoje ślimakowe znajdują swój udział między innym przy produkcji energii elektrycznej. Wykorzystywane są do tego celu w małych elektrowniach wodnych (MEW). Urządzeniem, które generuje energię elektryczną jest turbina ślimakowa zwana również turbiną Archimedesa.

Turbina Archimedesa. Pióra ślimaka.

Bardzo popularnym zastosowaniem piór ślimakowych są podajniki eko groszku i innych materiałów opałowych w systemach centralnego ogrzewania gospodarstw domowych.

Zastosowanie zwojów ślimaka jest bardzo duże. W tym artykule przedstawiliśmy tylko jego część.  Z pewnością istnieje jeszcze wiele innych ciekawych miejsc w których można zastosować te części.

 

Przeczytaj też:

-Zwoje ślimaka - rodzaje wykonania.

-Jak łatwo obliczyć wydajność przenośnika ślimakowego?

Koniecznie sprawdź naszą ofertę!

Ogólne warunki sprzedaży

biuro@hanesto.pl

tel. 517 976 229

RODO i polityka prywatności

Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych . Więcej informacji w  RODO i polityka prywatności. 
Oraz ogólne warunki sprzedaży.

© Copyright 2019 Hanesto.pl  All Right Reserved.

Imię i Nazwisko
Twój e-mail:
Tytuł wiadomości
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Adres: ul. Nowa 24a 63-330 Dobrzyca